Je m’appelle Agneta följer fyrtionioåriga Agneta som tappar livsgnistan efter att barnen flyttat och äktenskapet blivit avståndstagande. Hon svarar på annons och reser till Provence för att vara au pair, men finner ett tomt kloster där den förväntade pojken istället är en dement äldre man.
29 april, 2026
Johanna Runevad
Isabel Nylund
Emma Hamberg
Johanna Runevad
Sverige
Je m'appelle Agneta
| Filmparadiset | |
| Filmtopp | |
| Moviezine | |
| Kulturbloggen | |
| Västerbottens-kuriren | |
| Aftonbladet | |
| Dagens Nyheter | |
| Sydsvenskan | |
| Upsala Nya Tidning | |
| Barometern |
Som medlem kan du filtrera på spelplattformar och musikgenrer samt stänga av autospelning av trailers.
Registrera digDenna sajts underhåll är helt beroende av reklamintäkter och premiummedlemmar. Vänligen stäng av din annonsblockerare eller bli premiummedlem för att slippa reklam.
Ett premiummedlemskap kostar 39:- för en månad eller 299:- för ett år och då låser du upp funktioner och du stödjer också en oberoende utvecklare.
Tänk på att:
Alla recensioner kontrolleras manuellt.